İngilizce Öğren

English

Çocuklar için İngilizce programı Amerika'da Dino Lingo eğitim şirketi tarafından okul öncesi ve okul çağındaki cocukların kolay İngilizce öğrenmesi için tasarlanmıştır. İngilizce dersleri 2 ila 12 yaşındaki cocuklar için tavsiye edilmektedir. 

Toplam 1000 in üzerinde İngilizce öğrenme aktivitesi bulunan programda çizgi filmler, oyunlar, hikayeler, kitaplar, İngilizce çocuk şarkıları ve yazdırılabilen pratik çalışma sayfaları bulunmaktadır. Kullanımı çok basit olan program ile çocuklar daha ilk derste İngilizce öğrenmeye başlar.

İnternet üzerinden abonelik sistemi ile verilen İngilizce kursu hem çocuğuna erken yaşta İngilizce öğretmek isteyen anne babalar için hemde İngilizce öğretmenleri için ideal olup fiyatı aylık 19 USD, KAMPANYA İLE 9.50 USD dir. 

dino-xxs
call-to-action-egg
Öğrenirken Ödül Kazan

Oyna ve Öğren

Çocuklar için İngilizce öğrenmek Dino Lingo ile eğlenceli bir oyuna dönüşmektedir. Her ders bitiminde veya tekrarında çocuklar dinazor veya yıldız kazanırlar. Böylelikle internetten İngilizce sıkıcı bir ders değil neşeli ve eğlenceli bir aktiviteye dönüşür. 

İngilizce ders planında Rakamlar, Renkler, Yiyecek ve içecekler, Ev eşyaları, Meyve ve sebzeler, Vücut uzuvları, Aile fertleri, Kıyafetler, Araçlar, Doğa, Alfabe ve Selamlaşmalar bulunmaktadır. 

responsive-devices-flat
Bilgisayar Telefon ve Tabletlerde

İstediğiniz yerde ve zamanda öğrenin

English For Institutions

We collaborate with English teachers, admins, principals, districts, language learning schools, and homeschooling organizations.

School & Homeschool

English for kids is a great tool for teachers to use in their classrooms or to introduce to homeschoolers curriculum. The easy to follow lesson plans, quizzes, worksheets and daily reports are ideal for preschools, elementary, primary and middle schools.

Libraries

Over 800 libraries across the United States carry Dino Lingo language learning products. Patrons; please ask your local library about Dino Lingo English for kids. Libraries please click below to get Dino Lingo English DVDs, books or online videos for kids. 

What parents say

testimonial2

Heidi B.

Easy Learning

I found the lessons from Dino Lingo heart warming and engaging. My kids loved the dinosaurs and were so proud of the words they learned. The animation was very cute and everything was easy to follow.

testimonial1

Paula C.

Fast Results

I couldn’t believe how fast my children and myself for that matter started to pick up a new language! They started repeating the new words just seconds after hearing and seeing them on screen.

testimonial3

Britnee S.

Engaging

My toddler loves his ‘Dino Movie’ and requests it on a daily basis; sometimes multiple times a day. The dinosaurs and other fun characters are animated and engaging, keeping my son glued to his TV.

ENGLISH PREMIUM
Free Shipping in the u.s.

Order Physical English Products

English flashcards, books, posters, DVDs for kids. Shipped to your address.

About Dino Lingo®

Dino Lingo is the world's largest language learning program in children's category offering 52 languages. Developed by Dino Lingo Inc.; a Florida & New York based educational technology company. 2010-2018 All Rights Reserved.

 

Please rate DinoLingo products and services
*NEW - Please rate